Real Madrid je na korak od drugog finala Lige šampiona za tri godine, a mnogi evropski sportski blogovi ga podržavaju u uspehu.
Za bilo koji klub u Evropi, osvajanje trofeja Lige šampiona je krunsko dostignuće – svedočanstvo o njihovom kontinentalnom statusu, po čemu se ističu među svojim vršnjacima.
Ali za Madrid, to je deo tradicije, skoro kao da je još jedan dan u kancelariji, svakodnevni zadatak koji se gotovo bez napora obavlja iz sezone u sezonu.
Otkako je Karlo Anćeloti prvi put sleteo na klupu Los Blankosa 2013. godine, nastupili su u pet finala Lige šampiona i možda nije iznenađujuće bili na vrhu svakog od njih.
Dva meča potencijalno razdvajaju najuspešniji klub u Evropi od rekordnog 18. nastupa na turniru koji je odlučio za titulu, dok Bajern iz Minhena pokušava da zaustavi Špance na putu.
Za bilo koji klub u Evropi, osvajanje trofeja Lige šampiona je krunsko dostignuće – svedočanstvo njihovog kontinentalnog statusa, koje ih izdvaja od svojih vršnjaka.
Ali za Madrid, to je deo tradicije, skoro kao još jedan dan u kancelariji, svakodnevni zadatak koji se obavlja gotovo bez napora iz sezone u sezonu.
Otkako je Karlo Ančeloti prvi put sleteo na klupu Los Blankosa 201 3. godine, pojavili su se u pet finala Lige šampiona i možda nije iznenađujuće pobedili u svakom od njih.
Dva meča potencijalno razdvajaju najuspešniji evropski klub od rekordnog 18. nastupa na turniru koji odlučuje o tituli, pošto Bajern iz Minhena pokušava da zaustavi Špance na putu.
Ono što uliva strah u srca njihovih neprijatelja je zastrašujuća činjenica da su izgubili samo tri odlučujuće titule, poslednji put 1981.
Otkako je Alan Kenedi pre četiri decenije odveo Liverpul do slave na Parku prinčeva, Madrid je izašao kao pobednik iz svih osam finala Lige šampiona u kojima su učestvovali.Branilac titule Mančester Siti je morao da nauči da je teži put u četvrtfinalu, jer je Anćelotijeva ekipa zapanjila nade Pepa Gvardiole za trostruki trofej u velikim kvotama.
Na osnovu njihove istorije, ako uđu u finale, skoro sigurno će poneti trofej kući.
Pobeda je deo klupskog DNK, duboko ugrađena u njihov kod, i gotovo je nemoguće isključiti ih iz borbe za bilo koji komad srebra, bez obzira na to ko im stoji na putu.
Predstojeći meč polufinala protiv Bajerna biće 16. nastup Madrida u poslednja četiri Liga šampiona od početka novog milenijuma.
Ali dok je njihov rekord u velikom finalu odličan, ova etapa se često pokazala štetnom za njihove kontinentalne aspiracije, a Los Merengues su pokleknuli osam puta u 15 poslednja četiri meča u 21. veku (V7).
Imajući to na umu, odbegli lideri La Lige će uživati u nemačkoj opoziciji na suprotnoj strani, znajući da su bili nemilosrdni u svojim nedavnim nokaut-vezama protiv klubova iz Bundeslige.
Ukupna pobeda od 2-1 protiv RB Lajpciga u osmini finala ove sezone označila je osmu uzastopnu pobedu Madrida protiv Nemaca u dvomeču u UEFA takmičenju.
Moraćete da se vratite u 2012/13. poslednji put kada nisu uspeli da savladaju ekipu iz Bundeslige u nokaut fazi Lige šampiona, a Borusija Dortmund ih je izbacila iz polufinala.
Od tada, sve je u Madridu, a bavarski teškaši to dobro znaju, pošto su izgubili sva tri nokaut meča protiv Los Blankosa od 2014. godine.
Don Carlo
Prikladno nazvan „Don Karlo“ u Španiji, Anćeloti je najodlikovaniji menadžer u istoriji Lige šampiona, sa četiri titule, uključujući dve sa Madridom.
Ako neko zna detaljno o obezbeđivanju kontinentalne dominacije, to je 64-godišnji Italijan – jedini menadžer koji je trenirao timove u pet finala Lige šampiona.
A činjenica da je izgubio samo jedan, kada je Liverpul povukao zaostatak na poluvremenu od 3:0 i pobedio Milan na penale u kultnoj „istanbulskoj noći“, dovoljno govori.
Sa herojem Lige šampiona 2022. Vinisijusom Juniorom i vodećim kandidatom za Zlatnu loptu Džudom Belingemom koji predvode Anćelotijevu potragu za slavom, još jedna uspešna evropska priča izgleda gotovo neizbežna.